VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS

TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

 Turite klausimų? Susisiekime!  

FBtelmail

 

    

Visoje Lietuvoje sumažėjo sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI).
Šeštąją šių metų savaitę (vasario 8-14 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 120,98 atv./10 tūkst. gyventojų. Lietuvoje iš 10-ies apskričių sergamumo rodiklis didesnis nei 100 atv./10 tūkst. gyventojų registruotas 9-iose apskrityse: Kauno, Vilniaus, Alytaus, Telšių, Panevėžio, Klaipėdos, Marijampolės, Tauragės ir Šiaulių.

Palyginus pastarosios savaitės sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklį su šių metų penktosios metų savaitės duomenimis sumažėjęs sergamumas gripu ir ŪVKTI užregistruotas visose Lietuvos administracinėse teritorijose, išskyrus Klaipėdos ir Utenos apskritis, kur sergamumas gripu nežymiai padidėjo.

Praėjusią savaitę visoje Lietuvoje dėl gripo į ligoninę buvo paguldyti 342 asmenys. Iš jų – 52 vaikai iki 2 metų amžiaus, 154 asmenys iki 17 metų, kiti – suaugusieji. 22 iš hospitalizuotų asmenų buvo gydomi intensyviosios terapijos skyriuje. Į ligoninę pateko ir trys nėščiosios.

Daugiausiai hospitalizuotų asmenų buvo Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus apskrityse. 2015-2016 m. gripo sezono metu iš viso registruoti 4 mirties atvejai.

2016 m. vasario 15 d. duomenimis, gripo epidemiją paskelbė 23 savivaldybės: Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Visagino miestų ir Alytaus, Druskininkų, Ukmergės, Jurbarko, Lazdijų, Klaipėdos, Telšių, Kretingos, Varėnos, Švenčionių, Prienų, Šakių, Mažeikių, Akmenės, Jonavos ir Kauno rajonų.

Telšių visuomenės sveikatos centro duomenimis 2016 m. 6-ą savaitę Telšių rajone buvo užregistruoti 453 gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų atvejų skaičius ( 210 atvejų mažiau nei 5-ą). Iš jų 142 gripo atvejų ( 98-iais atvejais mažiau nei 5-ą), ūminių viršutinių 311 atvejų ( 112 atvejų mažiau nei 5-ą).

Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras visiems rekomenduoja nerizikuoti savo sveikata ir nekelti grėsmės susirgti aplinkiniams. rekomendacijos siaučiant gripui, kurių raginame laikytis:

* Atidėti renginių minėjimus, nesilankyti masinio susibūrimo vietose kol nebus atšaukta gripo epidemija. Susirgus neiti į darbą, sergančių vaikų neleisti į vaikų ugdymo įstaigas ar vaikų kolektyvus, nelankyti sergančių draugų.

* Nesigydyti patiems, o laiku kreiptis į medikus dėl gydymo paskyrimo bei gydytis taip, kaip nurodė gydytojas. Labai dažnai suaugusieji, patys sunegalavę ar sunegalavus šeimos nariui, delsia ir laiku nesikreipia į šeimos gydytoją bei nepaskatina to daryti artimųjų, o tai daugeliui kainuoja sveikatą.

* Tinkamai ir dažnai plauti rankas (ypač aptarnavus ligonį ir prieš valgį): po tekančiu šiltu vandeniu, ne trumpiau kaip 20-30 sekundžių, nusiplovus rankas nusausinti.

* Laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų – prisidengti nosį ir burną vienkartine nosine arba rankove (geriausiai alkūnės linkyje), vienkartines nosinaites nedelsiant išmesti, nusiplauti rankas;

* Nosį ir burną dengti vienkartine kauke. Jeigu žmonės, kuriems pasireiškia gripo simptomai, naudoja medicinines kaukes, tai gali padėti išvengti kvėpavimo takų išskyrų pasklidimo, kai asmuo nusikosėja ar nusičiaudėja, ir sumažinti žmonių, su kuriais glaudžiai bendraujama, užsikrėtimo pavojų. Sveikas žmogus naudoja medicininę kaukę, siekdamas išvengti netyčia paliesti burną ar nosį užterštomis rankomis ir apsisaugoti nuo užkrato, kosėjant ir čiaudėjant kitiems žmonėms.