Notice: Undefined variable: document in /var/www/vhosts/telsiurvsb/public_html/templates/biuras20141030joomla/component.php on line 5

Notice: Trying to get property of non-object in /var/www/vhosts/telsiurvsb/public_html/templates/biuras20141030joomla/component.php on line 5
"> Gegužės 5-oji – pasaulinė rankų higienos diena

Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė gegužės 5 dieną pasauline rankų higienos diena, inicijavo dešimties metų judėjimą „Plauk rankas – saugok gyvybes“ ir ragina laikytis rankų higienos.
Plauti rankas būtina ne tik medikams, bet ir visems, kad apsaugotume nuo įvairių infekcinių ligų save ir šalia esančius žmones. „Nešvarių rankų“ ligos yra pavojingos visuomenei. Statistiniai duomenys rodo, kad per paskutinius 12 metų Lietuvoje kasmet buvo užregistruojama nuo 14 iki 22 tūkst. ūmių žarnyno infekcijų atvejų, tarp kurių didžiausias sergamumas buvo tarp kūdikių iki 1 metų ir vaikų iki 6 metų amžiaus grupėse.
Ikimokyklinėse įstaigose viena iš prioritetinių sveikatos mokymo ir ugdymo sričių yra asmens higienos įgūdžių ugdymas. Vaikai nuolat žaismingai mokomi rankų plovimo technikos, įgyja pirmuosius rankų higienos įgūdžius.
Telšių l-d „Berželis“ su vaikais minėdami Pasaulinę rankų higienos dieną, sveikatos valandėlių metu dar kartą pakartojome rankų plovimo taisykles ir „švarių rankų šokį“. Telšių visuomenės sveikatos biuras dovanojo vaikams kvepiančio muilo. Vaikai pažadėjo draugauti su „švaros karaliumi“ ne tik darželyje bet ir namuose ir plaudami rankas nepamiršti nė vieno pirštelio.


Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Milda Liubinavičienė

DSC0087920160506 12061120160506 113555