VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS

TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

 Turite klausimų? Susisiekime!  

FBtelmail

 

    

Paieška

Šiandien minime:
2021 gegužės 14 d. [Penktadienis]
Mėnuo prieš rūkymą
Visos minėtinos dienos >>>

Informuojame, kad 2015 m. gegužės 21 d., birželio 4 d., birželio 18 d., liepos 2 d., liepos 17 d. ir rugpjūčio 3 d., buvo paimti Germanto ir Lūksto ežerų maudyklų vandens mėginiai ir atlikti laboratoriniai tyrimai. Tyrimų rezultatai parodė, kad maudyklų vandens kokybės rodikliai atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reglamentuotus vandens kokybės reikalavimus ir maudyklose maudytis galima. Masčio ežero maudyklų vandens mėginiai buvo paimti 2015 m. gegužės 21 d., birželio 18 d. ir liepos 17 d. Tyrimų rezultatai parodė, kad Masčio ežero vandens kokybės rodikliai taip pat atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reglamentuotus vandens kokybės reikalavimus.

Sekantis tiek mikrobiologinis tiek cheminis Germanto, Masčio ir Lūksto ežerų maudyklų vandens tyrimas bus atliktas sekančią savaitę, tarp rugpjūčio 17 d. ir 21 d..

Maudyklų vandens kokybei įtaką daro ir paplūdimių aplinka. Poilsiaujantiems prie vandens derėtų neužmiršti, jog paplūdimiuose draudžiama: vedžiotis šunis ir kitus augintinius, plauti autotransporto priemones, maudytis naudojant muilą ir šampūną, skalbti drabužius, šiukšlinti.

Vandens žydėjimas: kai vanduo ima žydėti, žmonės kartais net mano, kad į ežerą, upę ar jūrą kažkas pripylė žalios spalvos dažų. Vanduo pažaliuoja, kai gausiai suveša vandens augalai - dumbliai. Tada ne tik keičiasi vandens spalva, bet ir pablogėja jo kokybė.

Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Dėmesio!

Mūsų tinklapis naudoja slapukus, siekiant pagerinti mūsų svetainės funkcionalumą ir analizės tikslais.