VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS

TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

 Turite klausimų? Susisiekime!  

FBtelmail

 

    

Paieška

Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras informuoja, kad Telšių rajono teritorijoje 2018 m. maudymosi sezono metu (nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 15 d.) bus atliekami Germanto, Lūksto ir Masčio ežerų vandens kokybės ir smėlio parazitologiniai tyrimai.

Tyrimai atliekami vadovaujantis Lietuvos higienos norma HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė" (TAR, 2018-01-25, Nr. 1091). Taip pat bus tiriamas, vieną kartą ketvirtyje, Biržuvėnų tvenkinio vandens bendrasis fosforo ir bendrasis azoto kiekis mg/l. Mėginiai tyrimams bus imami dviejose Biržuvėnų tvenkinio vietose. Tyrimus atlieka Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Šiaulių skyrius.


Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras informuoja, kad Telšių rajono teritorijoje maudymosi sezono metu vanduo bus tiriamas tokiu grafiku:

Informuojame, kad 2018 m. gegužės 21 d. buvo paimti Germanto, Lūksto ir Masčio ežerų maudyklų vandens ir paplūdimio smėlio mėginiai ir atlikti laboratoriniai tyrimai. Tyrimų rezultatai parodė, kad visų maudyklų vandens kokybės rodikliai atitinka Lietuvos higienos norma HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė" reglamentuotus vandens kokybės reikalavimus ir juose maudytis galima, o paplūdimių smėlyje ir žaidimų aikštelėse kirmėlių kiaušinėlių ir lervų neaptikta.


Maudyklų vandens kokybei įtaką daro ir paplūdimių aplinka. Poilsiaujantiems prie vandens derėtų neužmiršti, jog paplūdimiuose draudžiama: vedžiotis šunis ir kitus augintinius, plauti autotransporto priemones, maudytis naudojant muilą ir šampūną, skalbti drabužius, šiukšlinti.


Vandens tyrimams neatitikus higienos normų reikalavimų, gyventojai bus nedelsiant informuojami ir atliekami pakartotiniai vandens tyrimai. Rekomenduojame gyventojams maudytis tik gerai žinomuose arba nuolat stebimuose paplūdimiuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Taip sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis. Apie kitus tyrimų rezultatus ir ežerų vandens kokybę informuosime vėliau.

 

Dėmesio!

Mūsų tinklapis naudoja slapukus, siekiant pagerinti mūsų svetainės funkcionalumą ir analizės tikslais.