VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS

TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

 Turite klausimų? Susisiekime!  

FBtelmail

 

    

Paieška

Siekiant kovoti su narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimu tarp nepilnamečių, kovo-balandžio mėnesiais Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnė, kinologas su tarnybiniu šunimi Attilu bei Visuomenės sveikatos biuro specialistė Telšių miesto bei rajono mokyklose ir vaikų globos namų patalpose vykdė prevencinę priemonę.

Jos metu buvo atliekami narkotinių medžiagų aplinkos tyrimai, siekiant įvertinti narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimo tarp nepilnamečių tikimybę.


Tyrimui atlikti buvo naudojami narkotinių medžiagų paieškos testai, pėdsakus imant nuo tikrinamose įstaigose dažnai liečiamų objektų (lauko bei kabinėtų durų rankenų, palangių, tualeto patalpos daiktų, šiukšlių dėžių ir pan.). Naudojamais narkotikų testais yra galimybė aptikti susmulkintų kanapių dalių, heroino, kokaino, amfetamino miltelių pėdsakus.


Tyrimą atlikus devyniuose tiriamuose objektuose, trijuose iš jų, aptikta narkotinių medžiagų pėdsakų. Telšių vaikų globos namuose ir Viešvėnų pagrindinėje mokykloje buvo rasta kanapių pėdsakų, o Vincento Borisevičiaus gimnazijoje PCP pėdsakų, mėginiai buvo imami nuo rūbinės kabyklų, kompiuterių klasėje ir nuo koridoriaus palangių.


Atlikto tyrimo nauda – ne tik nustatyta ar yra narkotinių medžiagų tam tikroje aplinkoje, tačiau kaip prevencija veikia vien žinojimas, jog mokykloje yra atliekami tokie testai.

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Dėmesio!

Mūsų tinklapis naudoja slapukus, siekiant pagerinti mūsų svetainės funkcionalumą ir analizės tikslais.