VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS

TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

 Turite klausimų? Susisiekime!  

FBtelmail

 

    

Paieška

Šiandien minime:
2021 gegužės 14 d. [Penktadienis]
Mėnuo prieš rūkymą
Visos minėtinos dienos >>>

Telšių rajono savivaldybes visuomenės sveikatos biuro specialistai kartu su Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto, Telšių teritorinio skyriaus specialistais š. m. spalio - gruodžio mėn. vykdė maitinimo paslaugos teikimo kokybės patikrinimą.

Tikslas – adekvačiai įvertinti Telšių rajono ikimokyklinio ugdymo ir bendrojo ugdymo mokyklas lankančių vaikų maitinimo kokybę, jų mitybos subalansavimą, atliekant vaikams tiekiamo maisto energetinės vertės (kaloringumo) nustatymą, jo atitikties teisės aktams tyrimą bei tokiu būdu ugdyti bendruomenėje sveikos (subalansuotos, visavertės) mitybos nuostatas, informuojant apie esamą būklę bei skatinant maisto verslo operatorius užtikrinti tinkamą maitinimo kokybę. Patikrinimo metu Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro įgalioti specialistai paėmė mėginius iš 14 Telšių rajono savivaldybės ugdymo įstaigų (6 - ikimokyklinio ugdymo įstaigų, 8 - mokyklinio ugdymo įstaigų). Mėginiai buvo paimti iš visų 4 maitinimo paslaugos teikėjų: VšĮ „Bruneros", UAB „Grūstė", UAB „Lisitėja", UAB „Maisto meistrai".


Paimti mėginiai buvo pristatyti į Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Telšių teritorinį skyrių, kuriame buvo nustatomas tikrasis (faktinis) patiekalų kaloringumas (energinė vertė) bei įvertinamas skirtumas tarp faktinio ir teorinio, kuris nurodomas valgiaraščiuose. Energinės vertės nuokrypis yra traktuojamas kaip rizikingas, neatitinkantis normų, jeigu skirtumas tarp faktinės ir teorinės energinės vertės (kcal/100g) yra mažesnis daugiau kaip 10 proc. arba didesnis kaip 20 proc. negu deklaruoja gamintojas.


Gavus tyrimų rezultatų vertinimo išvadas, paaiškėjo, kad 10 mėginių energinė vertė yra žymiai didesnė/mažesnė negu deklaruoja gamintojas, t.y. neatitinka valgiaraščiuose pateikiamo kaloringumo. Didžiausias nuokrypis nuo valgiaraščiuose pateikiamo kaloringumo buvo 21,47 % didesnis kaloringumas negu deklaruoja gamintojas ir 46,25 % mažesnis kaloringumas negu deklaruoja gamintojas.


Maisto verslo operatoriai informuoti apie gautus neatitikimus tarp pateikiamo teorinio kaloringumo ir faktinio kaloringumo. Šiais metais planuojamas pakartotinis maitinimo paslaugos teikimo kokybės patikrinimas.


4 mėginiai atitiko valgiaraščiuose pateikiamo teorinio kaloringumo nuokrypį nuo faktinio, čia didžiausias nuokrypis nuo valgiaraščiuose pateikiamo kaloringumo buvo 12,18 % didesnis kaloringumas negu deklaruoja gamintojas ir 2,33 % mažesnis kaloringumas negu deklaruoja gamintojas.


Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Dėmesio!

Mūsų tinklapis naudoja slapukus, siekiant pagerinti mūsų svetainės funkcionalumą ir analizės tikslais.