VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS

TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

 Turite klausimų? Susisiekime!  

FBtelmail

 

    

Paieška

Šiandien minime:
2020 gegužės 26 d. [Antradienis]
Mėnuo prieš rūkymą
Visos minėtinos dienos >>>

Graži šypsena tapo neatsiejama šiuolaikinio žmogaus įvaizdžio dalimi. Balti ir sveiki dantys suteikia pasitikėjimo savimi, patraukia aplinkinių dėmesį, palengvina bendravimą. Kad dantys sveikai švytėtų, reikia juos tinkamai prižiūrėti.

2015 metų kovo mėn. Luokės gimnazijoje, Luokės gimnazijos ikimokykliniame bei Viekšnalių skyriuose, Upynos pagrindinėje mokykloje ir Upynos lopšelyje-darželyje vyko pamokų, diskusijų, praktinių užsiėmimų ciklas „Graži šypsena“, kurios vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jūratė Gerybienė. Užsiėmimų tikslas – supažindinti mokinius su kasdienine tinkama burnos higiena.
Užsiėmimų metu penktokams, pradinių, priešmokyklinių klasių mokiniams ir darželinukams buvo pasakojama apie taisyklingą dantukų priežiūrą. Teisingas valymas, tinkama mityba, dantų šepetėlio ir pastos pasirinkimas, nuolatinių dantukų apsauga – tai vieni iš pagrindinių veiksnių įtakojantys sveiką ir gražią šypseną. Visi vaikai, naudodamiesi dantų modeliu su šepetėliu, galėjo patys demonstruoti ir mokytis taisyklingo dantukų valymo. Prisimindami pirmuosius iškritusius ir pelyčių paslėptus dantukus mokiniai lipdė dantukų medalionus (kuriais vėliau patys puošėsi) piešė savo dantukus, spalvino ir sprendė įvairiausias burnos higienos tematikos užduotis.
Luokės gimnazijos pradinių klasių mokiniai, paraginti mokytojų, dalyvavo Ateities odontologijos klinikos organizuotame piešinių konkurse „Dantukų istorija“. Žavi vaikų fantazija atsiskleidė gražiuose darbeliuose. Piešdami vaikai ne tik smagiai ir kūrybingai praleido laiką, bet ir dar kartą atkreipė dėmesį į tinkamą dantukų priežiūrą. O ketvirtos klasės mokinės GABIJOS KONDRATAITĖS piešinys užėmė pirmą vietą 10-14 metų vaikų grupėje. Už iniciatyvą padėkos raštais apdovanoti ir kiti mokiniai.


„Gražios šypsenos“ užsiėmimų ciklą užbaigė Luokės darželinukų spalvintas, klijuotas plakatas, kuris puošia darželį.


Užsiėmimų metu vaikai įsiminė pagrindines taisykles, padedančias išsaugoti sveikus dantis. Šiandien jie žino, kad du kartus išsivalytų dantukus, daug mokslo nereikia, tik valios ir prisivertimo, o vėliau tai taps kasdieniu įpročiu.
Tik nuo mažens formuodami teisingus dantų priežiūros įpročius, išsaugosime gražią šypseną.

Luokės gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jūratė Gerybienė

 

Dėmesio!

Mūsų tinklapis naudoja slapukus, siekiant pagerinti mūsų svetainės funkcionalumą ir analizės tikslais.