VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS

TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

 Turite klausimų? Susisiekime!  

FBtelmail

 

    

Paieška

Šiandien minime:
2020 gegužės 25 d. [Pirmadienis]
Mėnuo prieš rūkymą
Visos minėtinos dienos >>>

2015-03-17 – 2015-04-10 įvyko 15 susitikimų su vyresniųjų klasių moksleiviais iš 8 Telšių miesto ir Telšių rajono mokyklų. Tai tęstinis projektas – pirmieji 15 užsiėmimų vyko 2014 m. lapkričio mėnesį, tačiau pagal mokyklų poreikį, užsiėmimai buvo tęsiami.

Pirmoji tema „Aš ir kitas – koks santykyje su kitu?“ daugiau skirta savęs pažinimui – koks aš esu, kokį mane mato kiti, kaip aš keičiuosi bendraudamas. Per judesį, piešimą ir kitus pratimus moksleiviai stebėjo savo patyrimus, dalinosi su kitais. Ši tema buvo skirta moksleiviams, kurie pirmą dalyvavo užsiėmimuose.

Kita tema, kurią galėjo pasirinkti mokyklos – apie bendravimo modelius, kurie trukdo bendrauti. Ši tema tikrai aktuali ne tik moksleiviams, bet ir suaugusiems, tačiau bendravimo įgūdžiams lavinti nėra skiriama pakankamai dėmesio. Žmonių fizinė bei psichinė sveikata, gyvenimo trukmė siejasi su ją bendravimo ypatumais. Tie žmonės, kurių socialiniai ryšiai platesni ir intensyvesni, vidutiniškai gyvena ilgiau. Žmonės, turintys, kas juos palaiko, greičiau įveikia ligas, pasveiksta po operacijų, rečiau serga.
Klausydamiesi teorijos, bandydami surasti pavyzdžius iš gyvenimo, diskutuodami, moksleiviai mokėsi atrasti, kaip jie patys bendrauja, kastrukdo užmegzti santykį, kaip būti santykyje išlaikant savo “aš” ir savo ribas, kaip ir kodėl žmonės bėga nuo bendravimo, kaip galima tokį elgesį keisti.
Moksleivių nuomone, save pažinti yra labai naudinga, taip pat ir šalia esančius (auklėtojus, klasiokus). Kai kurie moksleiviai tikrai brandūs ir gebantys vertinti, daryti išvadas, bet, deja, ne visi. Tai rodo, kad emocinio intelekto ugdymui turėtų būti skiriama daugiau laiko tiek mokyklose, tiek namuose.
Kai kuriuose užsiėmimuose dalyvavo ir klasės auklėtojai, kurie taip pat atliko užduotis, įsijungė kaip lygiaverčiai dalyviai, tuo parodydami tikrą ir gražų klasės santykį.
Džiugu, kad augam!:)


Užsiėmimus organizavo Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, bendradarbiaudamas su VšĮ „Aukim!”. Uužsiėmimus vedė Inga Motuzaitė, Vilniaus Geštalto instituto 3 kurso studentė.

20150320 tryskiai dvyliktokai

20150407 dziugeeeDziugas03.27

Dėmesio!

Mūsų tinklapis naudoja slapukus, siekiant pagerinti mūsų svetainės funkcionalumą ir analizės tikslais.