VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS

TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

 Turite klausimų? Susisiekime!  

FBtelmail

 

    

Paieška

Šiandien minime:
2020 gegužės 25 d. [Pirmadienis]
Mėnuo prieš rūkymą
Visos minėtinos dienos >>>

Gegužės 31 dieną minime Pasaulinę dieną be tabako. Šiai dienai paminėti „Kranto“ pagrindinėje mokykloje vyko prevenciniai renginiai. Į mokyklą buvo pakviestas Telšių apskrities policijos komisariato kinologas su šunimi Atilu. Mokiniai susidomėję stebėjo kinologo dresuoto šuns gebėjimus ieškoti narkotinių medžiagų bei dalyvauti sudėtingose gelbėjimo operacijose.
Po pamokų vyko viktorina, kurioje savo žinias ir kūrybingumą sutiko pasitikrinti 6-8 klasių komandos. Kad mokiniams būtų įdomiau rungtyniauti mokinius vertino kompetentinga komisija. Visas komandas palaikė ne tik sirgaliai, bet ir klasių auklėtojai, dalykų mokytojai.  Viktorinos dalyviams teko įveikti penkias užduotis: per kelias minutes sukurti kuo įdomesnį šūkį prieš rūkymą, atsakyti į klausimus apie rūkymo sukeliamą žalą ir priklausomybę, užrištomis akimis nupiešti „Rūkaliaus portretą“ bei sugalvoti „ Nerūkančiojo teisių deklaraciją“. Užduočių pinkles dalyviams įveikti pasisekė tikrai neblogai. Atsakymai į klausimus apie rūkymo keliamą žalą sveikatai, gamtai, aplinkiniams, parodė puikias mokinių žinias. Na ,o komandų sukurti ir pristatyti šūkiai prieš rūkymą skambėjo gana įtikinamai. Piešdami rūkoriaus portretą komandų atstovai pademonstravo „aklos tapybos“ įgūdžius, kuriais pralinksmino visus esančius salėje. Geriausios „Nerūkančiojo teisių deklaracijos“ bus paskelbtos viešai mokyklos stenduose.


Nugalėtojai buvo apdovanoti prizais. Akcijos metu buvo išdalinta lankstinukų, skirtų Pasaulinei dienai be tabako.
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, trečdalis pasyvaus rūkymo aukų yra vaikai, kuriems pakenkė rūkantys namiškiai.
Tikimės, kad jauni žmonės turėdami žinių, sugebės atsisakyti šio žalingo įpročio ir paskatins savo draugus sveikai gyventi

Akcijos organizatoriai:

socialinės pedagogės Sonata Končienė, Jurgita Paulauskienė bei
VSP specialistė Genovaitė JonušienėIMG 0184IMG 0186

IMG 0182

Dėmesio!

Mūsų tinklapis naudoja slapukus, siekiant pagerinti mūsų svetainės funkcionalumą ir analizės tikslais.