VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS

TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

 Turite klausimų? Susisiekime!  

FBtelmail

 

    

Paieška

Šiandien minime:
2020 gegužės 29 d. [Penktadienis]
Mėnuo prieš rūkymą
Visos minėtinos dienos >>>

Siekdami skatinti vaikus sveikai maitintis, ypač valgyti sočius ir skanius pusryčius, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, bendradarbiaudama su UAB „Malsena Plius“, organizavo košės valgymo akciją.

Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos pradinukams buvo pasiūlyta paragauti avižinės košės su vaisiais, turtingos angliavandenių ir mineralų bei vitaminų. Mokytojos papasakojo apie avižų ir kitų grūdinių kultūrų auginimą, maisto gaminimo tradicijas Lietuvoje, supažindino su sveikos mitybos piramide. Vaikai pastebėjo, kad nepavalgius pusryčių arba privalgiuos saldumynų, pradeda skaudėti galvą, pilvą, būna sunku susikaupti. Aišku, jei nori jaustis gerai, reikia sveikai maitintis.
Daugeliui vaikų košė patiko, tačiau buvo tokių, kurie atsisakė, mat jiems pasirodė, kad košė neskani. Galime daryti išvadą, kad kai kurie vaikai jau įgiję įprotį maitintis ne visai sveikai. „ Į ką jaunas įprasi, sunkiai pamesi“, - primena liaudies patarlė, todėl reikėtų vaikus nuo mažens mokyti saugoti ir tausoti sveikatą.

20151009 092114DSC012651DSC012671

Dėmesio!

Mūsų tinklapis naudoja slapukus, siekiant pagerinti mūsų svetainės funkcionalumą ir analizės tikslais.