VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS

TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

 Turite klausimų? Susisiekime!  

FBtelmail

 

    

Paieška

Šiandien minime:
2020 gegužės 29 d. [Penktadienis]
Mėnuo prieš rūkymą
Visos minėtinos dienos >>>

CIV elan logo full EU rgb

Europos Sąjungos narių šalių organizuojamas CIVITAS forumas - metinis Europos Komisijos Transporto ir energetikos generalinio direktorato renginys. 13-ojo CIVITAS forumo konferencija vyko Liublianoje (Slovėnija) spalio 7-9 dienomis. Ši metinė konferencija buvo skirta spręsti įvairioms darnaus miesto temoms ir daugiausia dėmesio buvo skiriama darnaus judrumo mieste kūrimui, taip pat buvo diskutuojama kaip galima nuolat gerinti miesto gyvenimo kokybę. Europos Sąjungos šalių atstovai leidosi į diskusijas, dalinosi gerąja patirtimi apie tai, kaip geriausia išnaudoti miesto erdves, kaip įgyvendinti novatoriškus sprendimus, pažangaus ir tvaraus judrumo sprendimus Europos miestuose ir už jos ribų.

Šio kasmetinio didelio renginio metu buvo skirtas dėmesys ir Europos Dviračių Iššūkiui 2015, kuriame dalyvavo 39 Europos miestai, tarp kurių varžėsi ir Telšių rajonas bei Kauno ir Klaipėdos miestai.

Forumo metu Bolonijos savivaldybė (Italija), kuri organizavo visą Europos Dviračių Iššūkio vykdymą apdovanojo iššūkio laureatus tarp kurių yra ir Telšių rajonas. Telšių rajonas iškovojo 2-ąją vietą skaičiuojant numintus kilometrus 1000-iui rajono gyventojų, Telšius aplenkė tik absoliutus ECC2015 iššūkio nugalėtojas Gdansko miestas numynęs išties labai daug kilometrų. Telšių rajonas šiose varžybose jau antrus metus iš eilės iškovoja prizinę vietą, 2014 metais Telšiai užėmė 1 vietą.

Plačiau apie šių metų iššūkį:

Varžytuvių tikslas – skatinti gyventojus dažniau naudoti dviratį kaip aplinkai draugišką transporto priemonę, mažinti miestų oro taršą ir didinti visuomenės aplinkosauginį sąmoningumą.
Per visą gegužės mėnesį visų šalių miestai bendrai numynė 2 milijonus kilometrų ir jei šis atstumas būtų buvęs įveiktas automobiliu į aplinką būtų buvę išmesta daugiau nei 500 000 kilogramų vien CO2 emisijos, neskaitant kitų teršalų, tad skatindami ir kuo dažniau važinėdami dviračiu mes prisidedame prie švaresnės aplinkos kūrimo, o taip prisidedame prie geresnės savo sveikatos.

Pirmąją vietą tarp visų Europos miestų užėmė Lenkijos miestas – Gdanskas, numynęs daugiau nei 400 000 km. Kadangi šis iššūkis yra skirtas suaktyvinti gyventojus, kad jie kuo dažniau į darbą ar parduotuvę važiuotų dviračiu buvo skaičiuojamos kelios rezultatų lentelės. Pagrindinėje rezultato lentelėje Telšių rajonas iškovojo 13 vietą, numynęs 37 185 km., kiti Lietuvos miestai liko truputėlį žemiau, Kaunas užėmė 17 vietą su 29 452 km, o Klaipėda liko 18 netoli atsilikdama nuo Kauno su 27 434 km. Šioje pagrindinėje lentelėje numinti kilometrai buvo skaičiuojami geografinėse Kauno ir Klaipėdos miesto ribose ir geografinėse Telšių rajono ribose.

Ar visi miestai vienodi varžovai?

Sunku lyginti iššūkyje dalyvaujančius miestus, nes viename gyvena ir po keliolika milijonų gyventojų, kitame vos 23 000 gyventojų, tad buvo skaičiuojamas trečias rezultatas kuris priklausė nuo gyventojų skaičiaus.

Telšių rajonas gyventojų skaičiumi yra mažiausias dalyvis iš visų iššūkyje dalyvaujančių miestų ir lyginant nuvažiuotų kilometrų skaičių tenkantį 1000 gyventojų Telšiai užėmė garbingą 2 vietą su 846 km rezultatu! Telšius aplenkė tik Gdanskas numynęs išties labai daug kilometrų ir 1000 gyventojų teko 978 km.
Klaipėda užėmė 10 vietą su 174 km. rezultatu, o Kaunas 19 vietoje su 97 km. rezultatu.

Galima pažymėti ir tai, kad Telšių rajonas šiame iššūkyje dalyvauja jau antrus metus ir praeitais metais iškovojo geriausiai „minančio“ miesto titulą ir lyginant gyventojų skaičių užėmė pirmąją vietą tarp tais metais dalyvavusių 32 Europos miestų.

Telšių rajonas ir Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras nusprendė dalyvauti ir 2016 metais vyksiančiame Europos Dviračių Iššūkyje ECC2016.

 

DSC 1637 1500 x 1000DSC 1600 1500 x 1000

Dėmesio!

Mūsų tinklapis naudoja slapukus, siekiant pagerinti mūsų svetainės funkcionalumą ir analizės tikslais.