VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS

TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

 Turite klausimų? Susisiekime!  

FBtelmail

 

    

Paieška

Šiandien minime:
2020 gegužės 25 d. [Pirmadienis]
Mėnuo prieš rūkymą
Visos minėtinos dienos >>>

Lapkričio 10 dieną „Kranto“ progimnazijoje 7-8 klasių mokiniams vyko prevencinė paskaita „Ar žalingi įpročiai tavo draugai ?“, kurią skaitė mokinių pamėgtas lektorius A. Šiukšta. Šios paskaitos tikslas – šviesti mokinius apie alkoholio vartojimo sukeliamą žalą, ugdyti jų sveiką požiūrį į priklausomybes.

Lektorius suprantamai ir įdomiai mokiniams kalbėjo, dėl kokių priežasčių vartojamas alkoholis jaunų žmonių tarpe, kokią įtaką tam daro reklama, aplinka, kultūra, kokios sukeliamos neigiamos pasekmės sveikatai, socialiniam gyvenimui, nagrinėjo tikrąsias alkoholio vartojimo priežastis, paneigė visuomenėje įsisenėjusius mitus apie jo teikiamą naudą. Ypatingai didelis dėmesys buvo skiriamas alternatyvų ieškojimui ir gyvenimo be alkoholio privalumams pateikti. Mokiniai noriai atsakinėjo į lektoriaus klausimus, kartu diskutavo apie potyrius, kuriuos suteikia alkoholis, ieškojo atsakymų, kur yra riba tarp priklausomybės ir laisvės.

Paskaita buvo ne tik įdomi, bet ir labai naudinga žinant, kokie yra alkoholio vartojimo statistiniai rodikliai mūsų valstybėje ir koks grėsmingas alkoholio vartojimo augimas jaunų žmonių tarpe. Lektoriaus nuomone, kuriai mokiniai pritarė, pagrindinis kiekvieno žmogaus tikslas – būti laimingam. Tikimės, kad gautas žinias ir gerą praktiką mokiniai galės pritaikyti savo gyvenime.

Paskaitos organizatoriai Telšių visuomenės sveikatos biuras.

 

parengė VSPS Genovaitė Jonušienė , 2015.11.11

siuksta

Dėmesio!

Mūsų tinklapis naudoja slapukus, siekiant pagerinti mūsų svetainės funkcionalumą ir analizės tikslais.