VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS

TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

 Turite klausimų? Susisiekime!  

FBtelmail

 

    

Paieška

Šiandien minime:
2020 gegužės 25 d. [Pirmadienis]
Mėnuo prieš rūkymą
Visos minėtinos dienos >>>

Moksliniais tyrimais nustatyta, kad rankos yra vienas svarbiausių rizikos veiksnių pernešant mikroorganizmus, kurių išgyvenimo trukmė ant rankų gali siekti net kelias valandas. Pagrindinė profilaktikos priemonė yra asmens higiena, t.y. švarios rankos. Plaunant rankas su muilu nuo jų pašalinama apie 90 proc. žmogui pavojingų bakterijų ir virusų. PSO teigimu, rankų plovimas su muilu yra ne tik vienas pigiausių, bet ir efektyviausių būdų apsisaugoti nuo daugelio užkrečiamų ligų.

Rankų higienos turi būti mokoma nuo mažens. Nuolat ikimokyklinėje įstaigoje suteikiamų teorinių žinių, jog rankas būtina plauti, vaikai turi pakankamai. Tačiau reikia pripažinti, kad įpročio tai daryti trūksta. Kai kurie vaikai tai daro labai skubotai, todėl dar ne visiems pavyksta rankas nusiplauti švariai.

Labai reikšminga yra rankų plovimo technika, nes ant švariai nuplautų rankų lieka mažiau mikroorganizmų. Jie dauginasi lėčiau ir neplinta. Todėl svarbu rankas nusiplauti teisingai ir kruopščiai: muiluoti trinamaisiais ir sukamaisiais judesiais delnus, plaštakų viršus, pirštus, nykščius. Švarios ir tvarkingos rankos ne tik puošia žmogų, bet gali apsaugoti nuo daugelio žarnyno ligų plitimo.

Siekiant stiprinti vaikų rankų plovimo įgūdžius, reikia pasitelkti sveikatos ugdymo priemones, gerinančias praktinius įgūdžius t. y. mokyti vaikus teisingai plauti rankas praktiškai. Jau ketvirtus metus iš eilės Telšių l-d „Berželis“ prisijungia prie iniciatyvos „Švarių rankų šokis“, kuri skirta ugdyti teisingus vaikų higienos įpročius ir į rankų plovimo procesą pažvelgti linksmai. Šį rudenį švarių rankų šokį pristatė priešmokyklinės grupės „Riešutėliai“ vaikai. Vaikai ne tik išmoko teisingai plauti rankas, bet ir sužinojo, kad tai galima atlikti linksmai ir kūrybiškai. Nuo šiol jie galės tai atlikti linksmai ir smagiai žaisdami.

Rankas plauti ne tik būtina, bet tai gali būti ir linksma.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Milda Liubinavičienė
Telšių lopšelis darželis „Berželis“

DSCF1904

Dėmesio!

Mūsų tinklapis naudoja slapukus, siekiant pagerinti mūsų svetainės funkcionalumą ir analizės tikslais.