VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS

TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

 Turite klausimų? Susisiekime!  

FBtelmail

 

    

Paieška

Šiandien minime:
2020 gegužės 25 d. [Pirmadienis]
Mėnuo prieš rūkymą
Visos minėtinos dienos >>>

Gruodžio 1 d. – Pasaulinė kovos su AIDS diena. Jau praėjo beveik 30 metų, kai buvo užregistruotas pirmasis šios ligos atvejis. Vis dar nėra vaistų, galinčių ją išgydyti, nors mokslininkai jau sukūrė keletą preparatų, stiprinančių imuninę sistemą, kurie padeda kovoti su ŽIV (žmogaus imuniteto virusu) ir taip padeda prailginti gyvenimą. Visgi sergančiųjų AIDS ir nešiojančių ŽIV daugėja tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje.

Trumpai apie ŽIV/AIDS

ŽIV – žmogaus imunodeficito virusas.
• ŽIV yra AIDS sukeliantis virusas.
• Yra du viruso tipai: ŽIV-1 ir ŽIV-2.
• ŽIV taikinys – baltieji kraujo kūneliai (CD4 ląstelės).
• ŽIV sunaikina imuninę sistemą.

AIDS.
ŽIV sukelia AIDS (angl. – Acquired Immune Deficiency Syndrome):
• įgytą (akvizitinį), t. y. neįgimtas ir nepaveldėtas deficitas
• imunodeficito (imuninės sistemos nusilpimas)
• sindromą (simptomų ir požymių visuma).

Šią dieną Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su VŠĮ "Idėjų ministerija" organizavo protų kautynes "AIDS: Geriau žinoti". Buvo kviečiama suburti komandą iš 4-5 žmonių ir sudalyvauti "Senamiesčio" kavinėje protų kautynėse kuriose visų laukė prizai siurprizai. Protų kautynių klausimai buvo specialiai sukurti šiai dienai, bet ne visi klausimai buvo apie AIDS. Vieni klausimai buvo apie sveikatą, kiti įvairūs, treti apie Telšių sveikatos biuro veiklą. Į protų kautynes susirinko 9 komandos, kurioms įvairiai sekėsi. Vieni jau buvo ne kartą dalyvavę įvairiose protų mankštose, kiti pirmą kartą, bet visiems puikiai sekėsi, praleido smagiai laiką ir sužinojo daug naujų įdomių faktų apie AIDS, sveikatą ir Telšių sveikatos biurą.

Pasibaigus 5 etapams buvo susumuoti rezultatai ir apdovanotos pirmos trys vietos Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro įsteigtais prizais.

 

Paspaudę čia galite susipažinti su protų kautynių klausimais.

 

Renginio akimirkos:

 

Dėmesio!

Mūsų tinklapis naudoja slapukus, siekiant pagerinti mūsų svetainės funkcionalumą ir analizės tikslais.