VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS

TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

 Turite klausimų? Susisiekime!  

FBtelmail

 

    

Paieška

Sveikatos apsaugos ministerijoje gruodžio 9 d. surengta iniciatyvos „Švarių rankų šokis 15“ nugalėtojų šventė. Konkurso laureatus pasveikino ir dovanas įteikė Lietuvos sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė ir šios idėjos sumanytojas Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius prof. Saulius Čaplinskas.

Ši idėja sėkmingai įgyvendinama jau ketvirtus metus. Telšių l-d „Berželis“ su savo ugdytiniais kasmet prisijungia prie šios iniciatyvos. Džiaugiamės, kad „Švarių rankų šokis “iniciatyvoje mūsų įstaigos ugdytiniai jau antrą kartą pateko tarp laureatų ir nugalėtojų iš visų daugiau nei 7 tūkstančių dalyvių. Visi konkurso dalyviai pasirodė šauniai, bet buvo išrinkti šios iniciatyvos laureatai iš įvairių Lietuvos miestų ir pakviesti į jų garbei surengtą šventę. Sveikatos apsaugos ministrė padėkojo visiems šios iniciatyvos organizatoriams ir dalyviams už tai, kad savo darbais įrodė, jog gyventi sveikai yra gera.

Visi organizatoriai buvo apdovanoti padėkos raštais, o dalyviams įteiktos dovanos: vaisių krepšys, atšvaitai, puodeliai, rašikliai, kuprinės, kūrybiniai žaidimai: magnetinis pasaulio žemėlapis - dėlionė, konstruktorius, stalo žaidimai.

Šis konkursas tai proga visiems Lietuvos žmonėms pademonstruoti, kad išmokti teisingai, švariai plauti rankas galima smagiai ir linksmai žaidžiant.

Didelė dovana mums, tai gana nemažos transporto išlaidos kelionei į Vilnių, už kurias nuoširdžiai dėkojame Telšių raj. Savivaldybės švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų vedėjai Danutei Mažeikienei. Tai Kalėdinė dovana iniciatyvos „Švarių rankų šokis 15“ mūsų įstaigos mažiesiems dalyviams - nugalėtojams. Mums atvykus į Vilnių iki šventės pradžios pavyko suplanuoti laiką taip, kad vaikai nuo Gedimino kalno papėdės keltuvu pasikėlė iki kalno viršūnės. Apžiūrėję pilies muziejuje veikiančią Gedimino pilies ekspoziciją (Vilniaus pilių maketai, ginkluotė), įveikę 78 laiptelius užlipome į bokšto viršuje esančią apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsiveria nuostabi Vilniaus panorama. Vaikai labai susidomėjo tik iš pasakojimų ir nuotraukų žinoma pilimi, jos istorija ir jiems iškilo daug klausimų į kuriuos išsamiai atsakė auklėtoja Regina. Nusileidus pėstute nuo kalno mažųjų laukė dar vienas Kalėdinis stebuklas, nuostabioji Vilniaus pasakų eglutė. Pavaikštinėję po Kalėdinį miestelį kvepiantį meduoliais, pasukome link pasakų namelio, įsikūrusio eglutės viduje. Jame dainininkai, aktoriai kas pusvalandį skaito pasakas ir literatūrinių kūrinių ištraukas. Sužinojome, kad klausytojų tiek daug, jog užsiregistruoti reikėjo prieš mėnesį, kad nereikėtų laukti kelias valandas. Bet Kalėdos stebuklų metas ir mūsų vaikai kartu su auklėtoja buvo pakviesti į vidų išklausyti pasakos, atsidėkodami pakvietėme aplankyti mūsų išgražėjusį miestą Telšius.

Džiaugsmingai nusiteikę, patyrę daug įspūdžių, daug pamatę ir gavę dovanų grįžome namo. Visą kelią vaikai dainavo, minė mįsles, žaidė žodinius žaidimus ir vis kartojo, kad jiems Vilniuje labai patiko viskas. Kad kelionė būtų smagi ir saugi mus lydėjo kantrios ir rūpestingos mamytės: Aistė, Lina, Jolanta, Monika ir dir. pav. ugdymui Janina Gedgaudienė.

Mes, „Švarių rankų šokio“ mūsų įstaigos vaikams organizatorės: priešmokyklinio ugdymo pedagogė Regina Klemovienė, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Milda Liubinavičienė ir meninio ugdymo pedagogė Jevgenija Norkuvienė, kartu su visų Lietuvos ikimokyklinių ugdymo įstaigų darbuotojomis labai džiaugiamės, kad mūsų maži darbeliai buvo pastebėti ir įvertinti ne tik iniciatyvos sumanytojų, bet ir Sveikatos apsaugos ministrės. Tai puiki Kalėdinė dovana mums ir mūsų ugdytiniams. Viskas prasideda nuo mažų dalykų, ir dažnai baigiasi didžiais. Sveiki vaikai - sveika visuomenė, sveika ateitis.

Būkite visi visi sveiki. Linksmų švenčių!!!

Telšių l-d „Berželis“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Milda Liubinavičienė

mildmin2mildmin

Dėmesio!

Mūsų tinklapis naudoja slapukus, siekiant pagerinti mūsų svetainės funkcionalumą ir analizės tikslais.