VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS

TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

 Turite klausimų? Susisiekime!  

FBtelmail

 

    

Paieška

Visus metus vyksta įvairiausios sveikatos valandėlės sveikų dantukų išsaugojimo tema: „Mano dantukams reikia kalcio“, „Kelionė į laimingų dantukų šalį“,“Dantukų priežiūros priemonės. Ar tu jas pažįsti?“, „Silantai padės išsaugoti sveikus vaikų dantis“, „Ko reikia, kad dantukai nesirgtų?“ „Kaip genda dantys?“

Baigiantis 2015 metams gruodžio 11d. tarp 3-4 klasių moksleivių surengėme PROTŲ MŪŠĮ – BURNOS ERTMĖS HIGIENOS TEMA „Graži šypsena“.

Kiekvienai klasei atstovavo komanda sudaryta iš 5 narių ir palaikymo grupė, kuri galėjo papildyti atsakymus , jei komandos nariai abejoja savo atsakymu. Iš pradžių visi išsitraukė po klausimą, į kurį turėjo išsamiai atsakyti. Po to sekė „BLIC TURNYRAS“. Komandoms buvo pateiktas 21 klausimas, į kuriuos reikėjo žaibiškai atsakyti . Moksleiviai galėjo ne tik išbandyti jėgas, bet ir parodyti savo žinias, pademonstruoti greitą orentaciją.

Tuo tarpu komisija skaičiavo balus už teisingus atsakymus. Vaikai turėjo atsakyti į klausimus apie danties sandarą, išvardinti maisto produktus kurie padeda dantukams išlikti sveikiems, o kurie maisto paroduktai ir gėrimai yra kenksmingi.

Vaikai praktiškai rodė kaip teisingai valyti dantis (buvo naudojami muliažai ir dideli dantų šepetėliai), paaiškino kaip pradeda gesti dantis ir kada reikia kreiptis į gydytoją odontologą. Buvo klausimų ir iš istorijos: kada atsirado dantų šepetėlis, kas jį pradėjo pirmieji gaminti, kaip atrodė pirmoji dantų pasta, koks senovės egiptiečių dantų valymo mišinys vertinamas ir šiais laikais?

Pradinėse klasėse vaikų dantis pats laikas padengti silantais. Mokiniai turėjo atsakyti į klausimus ir parodyti savo žinias apie dantų silantavimą.

Pasibaigus konkursui visiems „Protų mūšio“dalyviams buvo išdalinti lankstinukai apie silantavimo galimybes Telšiuose, taip informaciją apie silantus perdavėme tėveliams, nes turime tikslą kuo daugiau žmonių paskatinti pasinaudoti nemokama dantų silantavimo programa.

Finalinis klausimas buvo visiems vienodas: praktinė užduotis - sudėti dėlionę „Sveika porcija“. Ši užduotis ir tapo lemtinga, nes teorinės žinios visų komandų buvo nepriekaištingos. Protų mūšyje nugalėjo 4b klasės komanda, 4a klasė liko antra, o 3 klasė užėmė III vietą. Protų mūšio dalyvių komandos buvo apdovanotos kokybiškais “Dino smail” dantų šepetėliais, medaliais ir garbės raštais Esame dėkingi Telšių svekatos biuro vadovams, kurie prisidėjo įgyvendinant šį projektą.


Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Judita Mažrimienė.

maž1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trečios klasės komanda šį kartą liko trečioje vietoje, bet nusiminusių nebuvo.

maž2

Taisyklingai valyti dantukus ne taip jau ir lengva.

maž3

Ketvirtos A klasės komanda šį kartą liko antroje vietoje.

maž4

Ketvirtos B klasės komanda renka dėlionę, kuri ir lėmė pergalę.

 

 

Dėmesio!

Mūsų tinklapis naudoja slapukus, siekiant pagerinti mūsų svetainės funkcionalumą ir analizės tikslais.