Telšių rajono savivaldybės VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS

Kviečiame į nemokamą nuotolinę paskaitą

Nemokama nuotolinė paskaita

Pagal sergamumo ir mirtingumo nuo širdies ir kraujagyslių ligų rodiklius Lietuva priklauso didelės rizikos zonai. Cukrinis diabetas plinta tarp visų amžiaus grupių žmonių ne tik Lietuvoje, bet ir visame Europos regione. Šiuo metu kai kuriose Europos valstybėse 10–15 proc. gyventojų serga šia liga.

Rizikos veiksnių įtaka širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto atsiradimui įrodyta seniai. Rizikos veiksnys – tai  neigiamas asmeninis ir aplinkos poveikis, paskatinantis šių ligų atsiradimą. Iš viso žinoma per 200 rizikos veiksnių, bet ne visi jie vienodai svarbūs. Kai kuriuos galima valdyti, o kai kurių –  ne.   Todėl nepakanka nustatyti kurį nors vieną rizikos veiksnį, būtina  išsiaiškinti visus ir įvertinti juos. Kuo daugiau rizikos veiksnių, tuo didesnė tikimybė susirgti.

Todėl kviečiame registruotis į prof. dr. Sigutės Norkienės, gyd. kardiologės, Klaipėdos universiteto sveikatos mokslų fakulteto visuomenės sveikatos katedros vedėjos paskaitą, kurioje išsiaiškinsite kokie rizikos veiksniai turi įtakos ligų atsiradimui, bei sužinosite apie šių ligų prevenciją.

Registracija: info@telsiurvsb.lt

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status