Telšių rajono savivaldybės VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS

Atlikti Telšių rajono maudyklų vandens kokybės ir paplūdimio smėlio tyrimai

Informuojame, kad 2024 m. birželio 28 d. buvo paimti Germanto, Lūksto, Ilgio ir Masčio ežerų, Viešvėnų ir Degaičių tvenkinių maudyklų vandens mėginiai ir atlikti mikrobiologiniai tyrimai.

Buvo tiriami šie mikrobiologiniai parametrai: žarniniai enterokokai (ksv/100 ml) ir žarninės lazdelės (ksv/100 ml). Nustatyta, kad maudyklų mėginių tirtų parametrų vertės atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus ir juose maudytis galima.

Nuolaužų plūduriuojančių medžiagų, dervų likučių, stiklo, plastiko, gumos ir kitų atliekų nepastebėta.

Taip pat buvo paimti paplūdimių smėlio mėginiai ir atlikti parazitologiniai tyrimai. Kirminų kiaušinėlių ir lervų neaptikta.

Visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, kad būtumėte saugūs prie vandens ir vandenyje ir nepamirštumėte budrumo. Saugokite save ir kitus, ištikus pavojui nebūkite abejingi aplinkiniams.

Kiti vandens mėginiai bus imami liepos 11 d. Pasidomėti maudyklų vandens ir paplūdimių smėlio kokybe galima Telšių r. sav. visuomenės sveikatos biuro internetiniame puslapyje www.telsiurvsb.lt;, fb paskyroje Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Telšių rajono savivaldybės internetiniame puslapyje www.telsiai.lt;, bei Higienos instituto internetinėje svetainėje www.hi.lt;. 

Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status