Telšių rajono savivaldybės VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS

Atlikti Telšių rajono maudyklų vandens kokybės tyrimai

2022 m.  birželio 27 d. buvo atlikti Telšių rajono savivaldybės  maudyklų vandens kokybės mikrobiologiniai tyrimai. Juos atliko Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Šiaulių skyrius.

Tyrimai vykdomi šiose maudynių vietose:

  • Lūksto ežero paplūdimys;
  • Germanto ežero paplūdimys;
  • Masčio ežeras, ties Butkų Juzės g.;
  • Masčio ežeras, ties Zakso kalnu;
  • Viešvienų tvenkinio paplūdimys;
  • Ilgio ežero paplūdimys;
  • Degaičių tvenkinys Ežero g. 3, Degaičių k.

Buvo tiriami šie mikrobiologiniai parametrai: žarniniai enterokokai (ksv/100 ml) ir žarninės lazdelės (ksv/100 ml). Nustatyta, kad maudyklų mėginių tirtų parametrų vertės atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus, išskyrus Degaičių tvenkinį, kuriame šiuo metu nerekomenduojama maudytis. Tyrimas šiame tvenkinyje bus kartojamas, apie rezultatus informuosime. Atliekų, nuolaužų ir kitų plūduriuojančių medžiagų nepastebėta.

Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras renka ir reguliariai teikia informaciją rajono gyventojams apie maudymosi vandens ir paplūdimio smėlio kokybę.

Visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, kad būtumėte saugūs prie vandens ir vandenyje ir nepamirštumėte budrumo. Saugokite save ir kitus, ištikus pavojui nebūkite abejingi aplinkiniams.

          Pasidomėti maudyklų vandens ir paplūdimių smėlio kokybe galima Telšių r. sav. visuomenės sveikatos biuro internetiniame puslapyje www.telsiurvsb.lt, fb paskyroje Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Telšių rajono savivaldybės internetiniame puslapyje www.telsiai.lt, bei Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro internetinėje svetainėje www. smlpc.lt.

Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status