Telšių rajono savivaldybės VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS

Kviečiame į nemokamą, nuotolinę paskaitą sveikos mitybos tema

Neužkrečiamosios ligos, pavyzdžiui, širdies ir kraujagyslių ligos, vėžys, lėtinės kvėpavimo takų ligos ir diabetas, Europos Sąjungoje yra vienos iš pagrindinių negalios, įvairių sveikatos problemų, išėjimo į pensiją dėl sveikatos ir ankstyvos mirties priežasčių. Ne išimtis yra ir Lietuva. Širdies-kraujagyslių sistemos ligos yra pagrindinė žmonių mirtingumo priežastis. Šiuolaikinis gyvenimo būdas, streso gausa lemia šių ligų jaunėjimą. Anksčiau buvo įprasta, kad išeminė širdies liga ar miokardo infarktas užklumpa pagyvenusius žmones, dabar tai dažnai nutinka sulaukus 40-ies ar net 30-ies.
Gera naujiena yra ta, jog sveikatos srities specialistai teigia, kad net 80% šių ligų galima būtų išvengti pakoregavus mitybą ir gyvenimo būdą. Daugybė mokslinių tyrimų rodo didžiulę mitybos faktorių ir natūralių medžiagų reikšmę, palaikant kraujo spaudimą, cholesterolio kiekį ir normalią kraujotaką. Apie mitybos įtaką lėtinių ir neinfekcinių ligų atsiradimui, bei profilaktikai paskaitoje kalbės doc. dr. Laura Daniusevičiūtė-Brazaitė.

Sveika mityba
Sveika mityba

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status