Telšių rajono savivaldybės VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS

Kviečiame registruotis į nemokamą šiaurietiško ėjimo 5 užsiėmimų ciklą

Kviečiame registruotis į nemokamą šiaurietiško ėjimo 5 užsiėmimų ciklą. Užsiėmimai vyks kiekvieną ketvirtadienį visą liepos mėnesį.

Užsiėmimų pradžia liepos 1 d. 18:30 val.

Pirmojo susitikimo vieta – Telšių miesto centrinis stadionas.

Užsiėmimus veda šiaurietiško ėjimo instruktorius Rimvydas Lukšta.

Kviečiame ateiti su savo turimomis šiaurietiškomis lazdomis, o kas jų neturi – paskolinsime.

Šiaurietiškas ėjimas – ėjimas su specialiomis lazdomis – populiarėja visame pasaulyje, kaip aktyvaus laisvalaikio leidimo, kūno ir sielos sveikatinimo būdas, tinkantis įvairaus amžiaus ir kompleksijos žmonėms.

Į Lietuvą šiaurietiško ėjimo idėja atklydo apie 2007 m., bet platesnį susidomėjimą visuomenėje pradėjo įgauti tik nuo 2009 m.pavasario. Tuo metu savo veiklą pradėjo ir konsorciumas Nordic Walking Style. Buvo surengti pirmieji šiaurietiško ėjimo mokymai Kaune, pradėta organizuoti inventoriaus gamyba ir 2009 m. vasarą pasirodė pirmosios šiaurietiško ėjimo lazdos, pagamintos Lietuvoje.

Pirmieji šiaurietiško ėjimo žingsniai kiekvienoje šalyje būna panašūs. Iš pradžių ši užsiėmimo forma būna išjuokiama, pirmieji žygeiviai jaučiasi nedrąsiai, bet po kurio laiko gatves užplūsta įvairaus amžiaus džiugiai nusiteikę ėjikai su lazdomis.

Jau nuo pat pirmųjų žingsnių su lazdomis žmonės pajaučia tokio judėjimo efektyvumą ir malonumą. Dėl savo paprastumo ir natūralumo (pagrįstas elementaraus ėjimo judesiais) šiaurietiškas ėjimas patrauklus visiems. Jį sėkmingai savo treniruotėms gali taikyti ir siekiantys rekordų sportininkai, ir fitneso (fizinės būklės gerinimo) bei sveikatingumo grupės. Kaip aktyvaus laisvalaikio formą jį mėgsta pagyvenę žmonės, jaunimas ir vaikai.

Šiaurietišku ėjimu galima užsiimti visur ir visada – miesto gatvėje, parke, miške, paupyje ar prie jūros.

Tai – užsiėmimas, nereikalaujantis didelių finansinių išteklių. Šiaurietiško ėjimo lazdos, įsigytos už daugumai prieinamą kainą, motyvuoja reguliariai užsiimti sveiku sportu ir palaikyti gerą fizinę formą. Šiaurietiško ėjimo treniruotės ir tinkama mityba puikiausiai gali padėti spręsti antsvorio problemas.

Šiaurietiškas ėjimas – puiki alternatyva sporto salių treniruokliams, nes treniruoja visas pagrindines raumenų grupes.

Pabandyk šiaurietišką ėjimą jau liepos 1 d.!

ŠIAURIETIŠKAS ĖJIMAS

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status