Telšių rajono savivaldybės VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS

Kviečiame visus registruotis į nemokamą garsų terapijos 5 užsiėmimų ciklą!

Garso poveikis žmogui jau seniai įrodytas moksliniais tyrimais, o garso terapija vis dažniau pasirenkama dėl savo švelnaus, subtilaus poveikio ir malonaus proceso. Instrumentai, žinomi tūkstantmečius ir šiuo metu plačiai naudojami garso terapijoje, – „dainuojantys“ (arba tibetietiški) dubenys, gongai, varpeliai, būgnai, dambreliai, kriauklės, fleitos ir kiti senieji muzikos instrumentai. Ypač stiprų poveikį turi gongai ir dainuojantys dubenys, padedantys žmogui susigrąžinti gamtos diktuojamą ritmą.

Kas vyksta garso seanso metu? Žmogus patogiai atsigula, užsimerkia, atsipalaiduoja ir leidžia sau panirti į garsus. Žodžiai „leidžia sau“ turi ypatingą reikšmę, nes būtent atsivėrimas patyrimui be išankstinių įsitikinimų ir vertinimų leidžia priimti garsą, giliai pasinerti į jį, jausti jį, būti čia ir dabar. Leidžia ateiti toms mintims, kurios aplanko, ir jų nevertinti. Čia nėra teisingo ar neteisingo patyrimo – kiekvienas patyrimas yra unikalus ir parodo mums, kur šiuo metu esame ir kas vyksta mūsų gyvenime…

Gongai

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status