Telšių rajono savivaldybės VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS

Nemokamos mankštos baseine gyventojams nuo 65+

Kviečiame registruotis ir dalyvauti Telšių rajono 65+ amžiaus gyventojus nemokamose mankštose „Ateities“ progimnazijos baseine. Mankštos vandenyje yra labai panašios į treniruotes salėje. Daroma daugybė žinomų pratimų: stovint, gulint ant nugaros, gulint ant pilvo  įvairūs balansavimo (pusiausvyros ir koordinacijos) pratimai… Atrodo, kad vandenyje judesius atlikti lengviau, nei, pavyzdžiui, sporto salėje, bet, išties, yra priešingai – mankštinantis vandenyje dėl pasipriešinimo, veikiančio kiekvieną judesį, priverčiama dirbti daugiau raumenų. O dar juk naudojamos įvairios priemonės,  kurios taip pat didina pasipriešinimo jėgą.

Mankštų vandenyje naudą, dėl vandens savybių, tokių kaip plūdurumo, klampumo, hidrostatinio slėgio ir kitų, gali pajusti ne tik sveiki žmonės, bet ir ypač besiskundžiantys nugaros ar sąnarių skausmais, po patirtų traumų, insulto… Be to,   mankštos baseine pagerina ne tik fizinę būklę,  bet ir padeda pagerinti nuotaiką, pasisemti energijos…

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status