Telšių rajono savivaldybės VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS

Pasaulinė širdies diena

Pasaulinė širdies diena

Rugsėjo 29 d. bus minima Pasaulinė širdies dieną, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į širdies ligas sukeliančius rizikos faktorius ir priminti visuomenei apie tai, kaip svarbu rūpintis savo širdimi.

Dėl širdies ir kraujagyslių ligų, tokių kaip miokardo infarktas, insultas, širdies nepakankamumas, pasaulyje kasmet miršta 20,5 milijonai žmonių. Lietuvoje 2022 m. mirė 42 884 žmonės, nuo kraujotakos sistemos ligų mirė daugiau kaip pusė, t. y. 52,5 proc. visų mirusiųjų. Be to tai yra pagrindinė žmonių iki 64-erių metų amžiaus mirties priežastis. Mirtingumas nuo išeminės širdies ligos yra didžiausias Europos Sąjungoje ir net keturis kartus viršija ES vidurkį.

Todėl, minėdami Pasaulinę širdies dieną, nuo 9 iki 11 val. į Visuomenės sveikatos biurą kviečiami visi: tiek jauni, tiek ir vyresni, tiek ir senoliai. Čia bus galima atlikti kūno sudėties analizę, išgirsti naudingų patarimų kaip stiprinti savo sveikatą, išmokti pirmosios pagalbos esant širdies veiklos sutrikimui, paskanauti sveikuoliškų kokteilių, pasitikrinti žinias viktorinoje bei laimėti puikių prizų.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status