Telšių rajono savivaldybės VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS

„Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2023“ nuvilnijo ir Telšiuose

Balandžio 7 – ąją, Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo  protų mūšį ,,Gyvenu sveikai“, skirtą nacionaliniam renginiui ,,Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2023“. Ne atsitiktinai buvo pasirinkta būtent ši diena. Balandžio 7-oji – Pasaulinė sveikatos diena. Šią dieną visame pasaulyje diskutuojama apie visuomenės sveikatos problemas, skatinama žmones pagalvoti apie savo sveikatą ir priimti sprendimą gyventi sveikiau. Todėl šio protų mūšio „Gyvenu sveikai“ tikslas buvo paminėti šią dieną ir atkreipti dėmesį į sveiką gyvenseną. Renginyje dalyvavo 9 komandos iš rajono ugdymo įstaigų 8 ir 9 klasių, t. y. dalyvavo 54 mokiniai, 9 lydintys mokytojai ir 9 visuomenės sveikatos specialistai. „Protų mūšyje“ – visada tik teigiamos emocijos. Tai ir galimybė pasitikrinti žinias, ir pajusti malonumą sužinojus naujų dalykų. Žaidimo programa buvo iš keturių dalių: I turas – higiena, II turas – žalingi įpročiai, III turas – sveika mityba ir IV turas – pirmoji pagalba.  Komandų užduotis vertino  trys visuomenės sveikatos specialistės. Po įtemptos kovos nugalėtojais tapo Telšių Žemaitės gimnazijos ,,Lietuvos paramedikų“ komanda, antra vieta atiteko Telšių Kranto progimnazijos ,,Krantiečių“ komandai –  ir trečia vieta – Telšių Džiugo gimnazijos ,,Daktarams“.  

       Dalyvaudami viktorinoje mokiniai pagilino žinias apie sveiką mitybą, higieną, žalingus įpročius, pirmąją pagalbą ir smagiai leido laiką, dirbo komandose. Linksma ir gera nuotaika, įvairūs teminiai klausimai, sportinis entuziazmas, draugiškumas suvienijo visus renginio dalyvius. Renginys paliko labai didelį įspūdį. „Protų mūšis“ leido suprasti, kad galima žaidžiant pasisemti žinių, tobulėti, įgyti naujų patirčių. Džiugu, kad mokiniai aktyviai dalyvavo renginyje, noriai atsakinėjo į klausimus ir ieškojo tinkamų sprendimų. Visi renginio dalyviai sutarė, kad gera savijauta, gera sveikata – didžiausias turtas.

Balndžio 28 – ąją Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras sukvietė rajono ugdymo įstaigų 3 – 4 klasių mokinių komandas į konkursą  ,,Sveiks, drūts i greits, kuris vyko Telšių Arenoje. Sportiniame renginyje dalyvavo 10 komandų iš rajono ugdymo įstaigų, t. y. 60 mokinių, 10 lydinčių mokytojų, visuomenės sveikatos specialistai, tėveliai ir palaikymo komandos. Vaikai paruošė komandų prisistatymus, jėgas išbandė estafečių rungtyse, o pertraukose tarp estafečių  piešė 10 – ies metrų piešinį ,,Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2023“. Po įtemptos kovos pirma vieta atiteko Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos komandai. Renginyje netrūko geros nuotaikos, entuziazmo ir sportinio azarto.

Visos renginiuose dalyvavusios komandos buvo apdovanotos Telšių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro įsteigtais diplomais ir prizais, o pirmos vietos laimėtojai ir prisiminimo taurėmis.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status