Telšių rajono savivaldybės VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS

Telšių rajono maudyklų vandens kokybės tyrimai liepos 26 d.

Informuojame, kad 2021 m. liepos 26 d. buvo paimti Germanto, Lūksto, Ilgio ir Masčio ežerų, Viešvėnų ir Degaičių tvenkinių maudyklų vandens mėginiai ir atlikti mikrobiologiniai tyrimai. Tyrimų rezultatai parodė, kad maudyklos vandens kokybės rodikliai ATITINKA Lietuvos higienos normą HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ (TAR, 2018-01-25, Nr. 1091) reglamentuotus vandens kokybės reikalavimus ir maudykloje maudytis galima.

 Nuolaužų plūduriuojančių medžiagų, dervų likučių, stiklo, plastiko, gumos ir kitų atliekų nepastebėta. Masčio ežere, ties Zakso kalnu ir ties Butkų Juzės g, pastebėtas vandens žydėjimas.

Taip pat buvo paimti smėlio, iš paplūdimio, mėginiai ir atlikti parazitologiniai tyrimai. Kirminų kiaušinėlių ir lervų neaptikta.

Kiti vandens mėginiai bus imami rugpjūčio 9 d. Pasidomėti maudyklų vandens ir paplūdimių smėlio kokybe galima Telšių r. sav. visuomenės sveikatos biuro internetiniame puslapyje www.telsiurvsb.lt, fb paskyroje Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Telšių rajono savivaldybės internetiniame puslapyje www.telsiai.lt, bei Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro internetinėje svetainėje www.smlpc.lt.

Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status