Telšių rajono savivaldybės VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS

Atlikti Telšių rajono maudyklų vandens kokybės ir paplūdimio smėlio tyrimai

Informuojame, kad 2022 m. rugsėjo 7 d. buvo paimti Germanto, Lūksto, Ilgio ir Masčio ežerų, Viešvėnų ir Degaičių tvenkinių maudyklų vandens mėginiai ir atlikti mikrobiologiniai tyrimai.

Buvo tiriami šie mikrobiologiniai parametrai: žarniniai enterokokai (ksv/100 ml) ir žarninės lazdelės (ksv/100 ml).

Tyrimų rezultatai parodė, kad Lūksto ežero maudyklos vandens kokybės rodikliai neatitinka Lietuvos higienos norma HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ (TAR, 2018-01-25, Nr. 1091) reglamentuotus vandens kokybės reikalavimus ir maudykloje maudytis nerekomenduojama. Germanto, Masčio (ties Butkų Juzės g. ir ties Zakso kalnu), Ilgio ežerų, Degaičių ir Viešvėnų tvenkinių maudyklų vandens kokybės rodikliai atitinka Lietuvos higienos normas ir juose maudytis galima.

Nuolaužų plūduriuojančių medžiagų, dervų likučių, stiklo, plastiko, gumos ir kitų atliekų nepastebėta.

Rugsėjo 15 d. baigiasi oficialus maudymosi sezonas, todėl maudyklų vanduo ir paplūdimių smėlis nebebus tiriamas.

Pasidomėti maudyklų vandens ir paplūdimių smėlio kokybe galima Telšių r. sav. visuomenės sveikatos biuro internetiniame puslapyje www.telsiurvsb.lt, fb paskyroje Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Telšių rajono savivaldybės internetiniame puslapyje www.telsiai.lt, bei Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro internetinėje svetainėje www.smlpc.lt.

Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status